Önceki Sonraki
UMRE ÖDÜLLÜ “SİYER SINAVI” BAŞVURULARI BAŞLADI
 İNEĞE ÇARPAN ARAÇ KULLANILAMAZ HALE GELDİ
Ticari taksi içerisinde toz esrar ele geçirildi
40 bin TL değerinde kaçak cep telefonu ele geçirildi
Tütün mamullerinde düz ve standart paket uygulaması başladı

Solhan’dan Suriye’ye Kardeşlik Eli

Solhan İHH öncülüğünde Solhan Belediyesi, Solhan Eğitim Bir-Sen, İmam Hatip Okulları Platformu Solhan Koordinatörlüğü ve Binpınar’ın desteğiyle Suriyeli muhacirlere bir TIR yardım malzemesi, dualarla gönderildi.
ETİKETLER :
Bu haber 2017-07-08 18:22:51 eklenmiş ve 924 kez görüntülenmiştir.

Solhan İHH öncülüğünde gerçekleştirilen Solhan Belediyesi, Solhan Eğitim Bir-Sen, İmam Hatip Okulları Platformu Solhan Koordinatörlüğü ve Binpınar’ın desteğiyle mazlum Suriye halkına bir TIR yardım daha ulaştırıldı.
Belediye önünde düzenlenen programa Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Müftü Ali İkiz, Ak Parti İlçe Başkanı Nihat Doğu ile İHH gönüllüleri katıldı. Yardım TIR’ı, Müftü Ali İkiz’in yaptığı dua ile yola çıktı.

‘’Kardeşlik Bedel İster’’ sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında daha önce 5 TIR yardım malzemesi gönderilmişti. Ramazan ayında hazırlanan TIR’la birlikte 6 TIR insani yardım malzemesi mağdur Suriye halkına ulaşmış oldu.


Yardımlarla ilgili açıklama yapan Solhan İHH Başkanı Muhammed Veysi Tunç:’’ İHH olarak savaşın başlangıcından bu yana hem Suriye içerisinde yerinden edilen hem de ülke dışına göç eden mültecilerin mağduriyetlerini gidermek için çalışmalar yapıyoruz. Barınma, giyim, eğitim, sağlık, gıda gibi temel ihtiyaçların karşılanması için gerçekleştirilen yardımlar, koordinasyon merkezlerimiz aracılığıyla Suriye halkına ulaştırılıyor. Temel yardımların yanı sıra Suriye içerisinde kurduğumuz yetimhane, okul, su kuyusu, fırın, konteyner kent, aşevi, değirmen, hastane gibi kalıcı eserlerle mağdur Suriyeliler üzerindeki savaşın yıkıcı etkisini hafifletmeye çalışıyoruz. İslami ve insani sorumluluğumuz gereği bizlerde yerelde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. ‘’Kardeşlik bedel ister’’ sloganıyla başlattığımız kampanyalarımızda Suriye’deki kamplara ihtiyaca göre 5 TIR, Urfa’daki Suriyelilere de 1 TIR olmak üzere toplamda 6 TIR yardım malzemesi ulaştırdık. Rabbimizin yardımıyla, Solhan halkının desteğiyle Suriyeli kardeşlerimizin bir nebze de olsun dertlerine derman olmaya çalıştık. Bize destek olan Kalkınma Bakan Yardımcımız Sayın Yusuf Coşkun Bey’e, Belediye Başkanımız Sayın Abdulhakim Yıldız Bey’e, Eğitim Bir-Sen camiasına, Binpınar Su’ya özellikle teşekkür ediyoruz. Rabbim katkı sunan herkesten ve her kesimden razı olsun.’’ diyerek sözlerini tamamladı.

Solhan haberler
İNEĞE ÇARPAN ARAÇ KULLANILAMAZ HALE GELDİ

Muş-Bingöl kara yolunda seyir halinde olan araç, Yeşilova mevkiinde ineğe çarparak maddi hasarlı kazaya sebep oldu.

SOLHAN'DA MEVLİD İ NEBİ PROGRAMI YAPILDI

Mevlid-i Nebi etkinlikleri kapsamında Solhan İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen “Peygamberimiz ve Aile” konulu konferansa konuşmacı olarak Karaman İl Müftü Yardımcısı Sırrı Fuat Ateş katıldı.

Murat Köprüsü dualarla açıldı

Yapımı devan eden Aşağı Kalehan Barajı’nın kasım ayında su tutacak olması nedeniyle su altında kalacak eski köprü yerine başka bir noktada yeni köprü yapıldı.

3 bin 600 yıllık yerleşim yeri ortaya çıkarıldı

Murat köyünde yapımı süren Kalehan 2 Barajı nedeniyle sular altında kalacak alanda yürütülen kurtarma kazısında Urartu dönemine ait 3 bin 600 yıllık yerleşim yeri ortaya çıkarılıyor.

PKK saldırısında hayatını kaybedenler için mevlid okutuldu

Diyarbakır Kulp kırsalında PKK'nin bombalı saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlar için mevlid okutuldu.

Traktörden düşen vatandaş ağır yaralı

Seyir halindeki traktörden düşen bir kişi ağır yaralandı.

Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Anket
Solhan Medya
GÜNDEM
Gazeteler
Trafik Kazaları
RESMİ KURUMLAR
E-Devlet
M.E.B.
Solhan Kaymakamlık
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Zekeriya Yapıcıoğlu
BİNGÖL
KARLIOVA
SOLHAN
GENÇ
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Kodcenter WG AB.