Önceki Sonraki
SOLHAN’DA İŞKUR KURALARI BELLİ OLDU
Üç Kuşaktır Yaptıkları Meslek Birincilik Getirdi
UMKE mahsur kalan hastaları kurtardı
Çatıdan düşen karın altında kalan çocuğun üzerinden, kepçe geçti
Eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verildi

Kur'an-ı Kerim'i ve ezanı güzel okuma ile hafızlık” yarışması

Bingöl’de, Anadolu İmam Hatip Liseleri arası "Kur'an-ı Kerim'i ve ezanı güzel okuma ile hafızlık” yarışması finali yapıldı.
ETİKETLER :
Bu haber 2018-12-19 16:04:41 eklenmiş ve 71 kez görüntülenmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Din öğretimi Genel Müdürlüğü ve Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, il genelinde üçüncüsü düzenlenen Anadolu İmam Hatip Liseleri arası "Genç Bilaller Ezanı Güzel Okuma, Genç Sâda Kur'an-ı Kerim'i Okuma ve Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışması" yapıldı.

Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde, Merkez Solhan Ulu Cami’inde kendi alanlarında uzman jüri üyelerinin kontrolünde düzenlenen "Genç Bilaller Ezanı Güzel Okuma Yarışması"na; Bingöl Anadolu İmam Hatip Lisesinden Murat Umut Beki, Genç Anadolu İmam Hatip Lisesinden Ömer Faruk Çetin, Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesinden Harun Deveci, Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesinden Muhammed Ali Özel, Karlıova Şehit Hacı Alan Anadolu İmam Hatip Lisesinden Serhat Şengül, 15 Temmuz Milli İrade Anadolu İmam Hatip Lisesinden Muhammed Nur Güçden katıldı.

"Genç Sâda Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması"na da Bingöl Anadolu İmam Hatip Lisesinden Serhat Elaltunterin, Genç Anadolu İmam Hatip Lisesinden Uğur Yılmaz, Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesinden Yusuf Aksin, Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesinden Ömer Apa, Karlıova Şehit Hacı Alan Anadolu İmam Hatip Lisesinden Yuşah Tunç, 15 Temmuz Milli İrade Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Usame Akçabey adlı öğrenciler katıldı.

"Genç Bilaller Ezanı Güzel Okuma Yarışması" kategorisinde; Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesinden Harun Deveci birinci, Bingöl Anadolu İmam Hatip Lisesinden Murat Umut Beki ikinci, Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesinden Muhammed Ali Özel üçüncü oldu.

"Genç Sâda Kur'an-ı Kerim'i Okuma Yarışması" kategorisinde de Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesinden Yusuf Aksin birinci, Bingöl Anadolu İmam Hatip Lisesinden Serhat Elaltunterin ikinci, 15 Temmuz Milli İrade Anadolu İmam Hatip Lisesinden Usame Akçabey üçüncü oldu.

"Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışması" kategorisinde tek aday olan Burak Kutbay birinci oldu.

“Amacımız çocuklarımıza değerlerimizi öğretip sevdirmektir”


Yarışma sonrasında bir konuşma yapan Bingöl Milli Eğitim Müdürü Engin, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Din öğretimi Genel Müdürlüğü ve Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geleneksel olarak "Kur'an-ı Kerim'i ve ezanı güzel okuma ile hafızlık” yarışmasının üçüncüsünü düzenlediklerini söyledi.

Engin, “Bu yarışmalarımızı ayrı ayrı ilçelerimizde yaptık. Bunu yapmamızdaki temel amaç, yapılan bu güzel ve faydalı etkinliklerden halkımızın haberdar olması ve katılımını sağlamaktı. Çocuklarımıza bu değerlerimizi sevdirmekti. Özelikle Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma, ona sahip çıkıp yaşamaya yöneliktir bu faaliyetlerimiz. Geçen hafta Karlıova ilçemizde ortaokullar arası yarışmaları düzenledik. Bugün de liseler arası güzel ilçemiz Solhan’da yarışmaları tertipledik. Güzel oldu. Amacına inşallah erişmiştir, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Etkinliğe, Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, İl Müftü Yardımcısı Mahmut Atıcı, İlçe Müftüsü Muharrem Dutar, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Arslan, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Etkinlik, yarışmada dereceye girenlere ödüllerinin verilmesinin ardından sona erdi. (Nihat Kanat -İLKHA) 

İlim İrfan haberler
Kur'an-ı Kerim'i ve ezanı güzel okuma ile hafızlık” yarışması

Bingöl’de, Anadolu İmam Hatip Liseleri arası "Kur'an-ı Kerim'i ve ezanı güzel okuma ile hafızlık” yarışması finali yapıldı.

Mevsim Hastalığı Gripten korunmanın yolları

Grip ve nezle gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarından korunmanın yollarını anlatan uzmanlar, özellikle bağışıklık sisteminin kuvvetlendirmesi gerektiğini ifade ediyorlar.

Şehadetinin 52'nci yıl dönümünde Şehid Seyyid Kutub

İslami anlamda yetişen ender şahsiyetlerden olan ve inancı uğruna mücadele edip, çeşitli eziyetlere maruz kalan Mısırlı âlim ve mütefekkir Seyyit Kutub'un idam edilmesinin üzerinden 52 yıl geçti.

Dirilt Kalbini' Kitabından Çıkarılacak 7 Ders

Allah İslam dinini sadece dilimizle değil kalbimizle de yaşamamızı istemektedir. İslam'ı yaşarken kalbimizle hissetmemiz, aslında ne kadar değerli bir hazineye sahip olduğumuzun farkına varmamız gerekmektedir. Bize kalbimizi tekrar hissettirmeyi amaçlayan Nouman Ali Khan'ın “Dirilt Kalbini” adlı kitabından çıkarılacak dersler nelerdir?

Bingöl’de düzenlenen konferansta konuşan Ensar Vakfı Genel Müdürü Kader, yüzde 99’u Müslüman olan Türkiye'de, namaz kılanların oranının gün geçtikçe azaldığını, bu oranın illere ve bölgelere göre farklılık gösterdiğini belirtti.

İskilipli Atıf Hoca'yı rahmet ve özlemle anıyoruz

Düşüncelerinin bedelini canıyla ödeyen yakın tarihimizin en önemli simalarından İskilipli Atıf Hoca'yı şehadetinin sene-i devriyesinde rahmet ve özlemle anıyoruz.

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Anket
ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNE NE DİYORSUNUZ ?
EVET
HAYIR
Solhan Medya
GÜNDEM
Gazeteler
Trafik Kazaları
RESMİ KURUMLAR
E-Devlet
M.E.B.
Solhan Kaymakamlık
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Zekeriya Yapıcıoğlu
BİNGÖL
KARLIOVA
SOLHAN
GENÇ
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
© Copyright 2013 Her Hakkı Saklıdır. Tüm hakları saklıdır.