Önceki Sonraki
MEVLİD ETKİNLİĞİNE YOĞUN İLGİ
15 Yeni kadro açıldı
Spor tesisleri sahur’a kadar açık olacak
Protez diş hizmeti verilmeye başlandı
Kar nedeniyle otomobil takla attı

Deprem açısından Türkiye'nin en hassas illerinden birinde yaşıyoruz

Bingöl'de düzenlenen muhtarlar toplantısında konuşan Vali Kadir Ekinci, "Depremsellik açısından Türkiye'nin en hassas illerinden birinde yaşıyoruz." dedi.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-02-20 12:25:01 eklenmiş ve 117 kez görüntülenmiştir.

Bingöl Valisi Kadir Ekinci, merkez ilçe mahalle ve köy muhtarı ile her ay olağan olarak yapılan muhtarlar toplantısına katıldı. Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen program, Afet ve Acil Durum İl Müdürü M. Emin Boğatekin'in deprem konulu sunumu ile başladı.

Boğatekin, yaptığı sunumda, önce Bingöl'ün coğrafi konumu itibari ile depremselliği hakkında bilgi paylaşımında bulundu. Daha sonra da deprem öncesi, deprem anı ve deprem sonrasında alınacak tedbirler ile ilk 72 saat, toplanma yeri ve depremzedelere psikolojik destek gibi konulara değindi.

Daha sonra merkez ilçe mahalle ve köy muhtarları söz alarak mahalle ve köylerine ait sorunları dile getirdiler.

Toplantıda konuşan Vali Ekinci, "Depremsellik açısından Türkiye'nin en hassas illerinden birinde yaşıyoruz. Afet ve acil durumlar ile ilgili olarak daha fazla bilgi sahibi olmamız ve daha fazla tedbirler almamız gerekiyor. Bu konuda özellikle muhtarlarımız ile işbirliği halinde olmalıyız. Muhtarlarımızdan mahalle ve köylerde oluşturulacak 'Afet Gönüllüleri' konusunda duyarlı ve takipçi olmalarını istiyoruz. Allah ilimizi ve ülkemizi afetlerden korusun. Muhtarlarımızı dinledik ve gerekli notlarımızı aldık. Önem ve aciliyet sırasına göre her bir sorunla ilgili kurumlarımız üzerinden çözümler geliştirerek mahallelerimizin ve köylerimizin sorunlarını asgariye indirmeye çalışacağız inşallah." dedi. (Nihat Kanat-İLKHA)

BİNGÖL haberler
MEVLİD ETKİNLİĞİNE YOĞUN İLGİ

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından Bingöl’de düzenlenen “Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama” etkinliğinde, insanlığın Hazreti Muhammed'in ahlak ve adaletine muhtaç olduğu vurgulandı.

15 Yeni kadro açıldı

Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü, alanında uzman 12 ve 3 pratisyenin doktor kadrosunun açıldığını bildirdi.

Kar nedeniyle otomobil takla attı

Bingöl-Elazığ Karayolu’nda yağan kar nedeniyle bir otomobil devrildi. Ölü ve yaralının olmadığı kazada araçta maddi oluştu.

SOLHAN SPOR, PLAY OFF YOLCUSU

Türkiye Voleybol Federasyonu Birinci lig Erkekler B Grubunda mücadele eden Temsilcimiz Solhan Spor Kulübü, sezonun son müsabakasını da geride bırakarak Play Off mücadeleleri için Kayseri'ye gitmeye hak kazandı.

27 şüpheli tutuklandı

Bingöl'de jandarma ekiplerinin ocak ve şubat ayı çalışmalarında çeşitli suçlardan aranan 27 şüpheli yakalanarak tutuklandığı belirtildi.

Bingöl’de 25 bekçi alımı yapılacak

İçişleri Bakanlığı, Türkiye genelinde 8 bin bekçi alımı yapılacağını bildirdi. Yapılan açıklamaya göre Bingöl'e 25 kadronun ayrıldığı görüldü.

Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Anket
31 Mart Yerel Seçimlerinde Oyunuzu Kime Verirsiniz ?
AK PARTİ
SAADET PARTİSİ
HDP
MHP
CHP
DSP
KARARSIZIM
Solhan Medya
GÜNDEM
Gazeteler
Trafik Kazaları
RESMİ KURUMLAR
E-Devlet
M.E.B.
Solhan Kaymakamlık
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Zekeriya Yapıcıoğlu
BİNGÖL
KARLIOVA
SOLHAN
GENÇ
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Kodcenter WG AB.