Önceki Sonraki
Solhan HÜDA PAR ”BAŞBAĞLAR KATLİAMI UNUTULMAMALI”
Traktörden düşen vatandaş ağır yaralı
Kontrolünü kaybeden araç köprüden uçtu
SOLHAN'DA REKOR SICAKLIK
Bingöl'de silahlı saldırı: 2 yaralı

Solhan Kan bağışında rekor kırıldı

Solhan Gençlik Merkezi Müdürlüğü, Tavz-Der ve Kızılay tarafından ilçemizde düzenlenen kan bağışı kampanyasında rekor kırılarak 136 Ünite kan toplandı.
ETİKETLER : solhan haberleri kan bağışı
Bu haber 2019-02-26 12:31:02 eklenmiş ve 196 kez görüntülenmiştir.

Solhan Ziraat Bankası önünde kan bağışı kabul eden araca çok sayıda vatandaş, kan bağışında bulundu.

Vatandaşlar tarafından Kızılay tarafından kurulan kan bağışı aracına yoğun ilgi gösterirken, 155 başvuru 19 ret ve 136 ünite toplam Kan bağışı yapıldı. Katılımcılar arasında onuncu kez kan bağışında bulunan Fırat Çabadak’a Bronz Madalya takdim edildi.

Solhan Gençlik Merkezi Müdürü Zülfü Çalışkan, “136 ünite kan bağışı yapan Solhanlılara minnettarız. Bu gurur Solhanlılarındır. Bugün Tavz-Der ile ortaklaşa düzenlediğimiz kan bağışı kampanyasında rekor kırıldı. Daha önce toplam 116 başvuru 103 bağış ve 13 ret bulunmaktaydı. Bugün ise 155 başvuru 19 ret ve 136 ünite toplam Kan bağışı yapıldı. Gençlik Spor Bakanlığımız tarafından Gönüllülük yılı ilan edilen 2019 yılının ilk büyük etkinliği olan #bizbittidemedenbitmez yoğun katılım sağladığı etkinliğimizde, kan bağışında bulunan bütün herkese teşekkür eder, sağlıklı bir hayat yaşamalarını dileriz.” dedi.

Diyarbakır Kan Bağış Merkezi Kan Bağış Kazanım Uzmanı Süleyman Koç, “Perşembe günü Solhan ilçesinde yapılan kan bağış faaliyetinde tarihi rekor kırılarak 136 ünite kan bağışı alınmıştır. Kan bağış faaliyetinde bize destek olan Solhan Kaymakamı Sayın Fatih Okumuş’a, Solhan Gençlik Merkezi Müdürü Sayın Zülfü Çalışkan’a, Tavz-Der Gençlik Komisyonu Başkanı Sayın Ferhat Güzel’e, Solhan İlçe Müftüsü Sayın Muharrem Dutar’a, İlçe Vaizi Osman Numanoğlu’na, Solhan Devlet Hastanesi Başhekimi Sayın Murat Döğer’e, Solhan Belediyesine, Sivil toplum kuruluşlarına ve tüm Solhan halkına teşekkürü bir borç biliriz. Sizler sayesinde hastanelerde umutla kan bekleyen hastaların mağduriyetleri azaldı” ifadelerini kullandı.

Solhan Haber

Solhan haberler
Traktörden düşen vatandaş ağır yaralı

Seyir halindeki traktörden düşen bir kişi ağır yaralandı.

SOLHAN'DA REKOR SICAKLIK

Türkiye son 48 yılın en sıcak Haziran ayını geçirdi. Yağış miktarına bakıldığında da bazı illerde rekor kırıldı.

28 yıl sonra öğrencileriyle bir araya geldi

Milli Eğitim Bakanlığı Mali Müfettiş Emine Duman, 28 yıl önce öğretmenlik yaptığı Bingöl’ün Solhan ilçesindeki öğrencileriyle bir araya geldi.

Solhan'da Şehid Muhammed Mursi İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı

Solhan da şehit Muhammed Mursi için gıyabi cenaze namazı kılındı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından alınan karar neticesinde, tüm Türkiye’de olduğu gibi Solhan ilçesinde de Muhammed Mursi'nin şahadeti sebebiyle gıyabi cenaze namazı kılındı.

Solhan Kaymakamlığı "Festival izni alınmadı"

Solhan Kaymakamlığı, 2-3-4 Ağustos 2019 tarihlerinde Solhan’da düzenlenmesi planlanan Yüzenada Festivali için izin alınmadığını açıkladı.

Asmakaya köyü imamı kaza geçirdi

İlçeden köye giderken kontrolünü kaybeden Asmakaya Köy Camii İmamı Muhammed Özcan, kaza yaptı.

Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Anket
Solhan Medya
GÜNDEM
Gazeteler
Trafik Kazaları
RESMİ KURUMLAR
E-Devlet
M.E.B.
Solhan Kaymakamlık
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Zekeriya Yapıcıoğlu
BİNGÖL
KARLIOVA
SOLHAN
GENÇ
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Kodcenter WG AB.