Önceki Sonraki
Solhan'a 24 milyonluk yatırım
Bingöl’de 25 bekçi alımı yapılacak
DOKTOR OLMUŞ AMA…
5 şüpheli tutuklandı
Yaşlı hasta askeri helikopterle hastaneye kaldırıldı

Solhan Kan bağışında rekor kırıldı

Solhan Gençlik Merkezi Müdürlüğü, Tavz-Der ve Kızılay tarafından ilçemizde düzenlenen kan bağışı kampanyasında rekor kırılarak 136 Ünite kan toplandı.
ETİKETLER : solhan haberleri kan bağışı
Bu haber 2019-02-26 12:31:02 eklenmiş ve 57 kez görüntülenmiştir.

Solhan Ziraat Bankası önünde kan bağışı kabul eden araca çok sayıda vatandaş, kan bağışında bulundu.

Vatandaşlar tarafından Kızılay tarafından kurulan kan bağışı aracına yoğun ilgi gösterirken, 155 başvuru 19 ret ve 136 ünite toplam Kan bağışı yapıldı. Katılımcılar arasında onuncu kez kan bağışında bulunan Fırat Çabadak’a Bronz Madalya takdim edildi.

Solhan Gençlik Merkezi Müdürü Zülfü Çalışkan, “136 ünite kan bağışı yapan Solhanlılara minnettarız. Bu gurur Solhanlılarındır. Bugün Tavz-Der ile ortaklaşa düzenlediğimiz kan bağışı kampanyasında rekor kırıldı. Daha önce toplam 116 başvuru 103 bağış ve 13 ret bulunmaktaydı. Bugün ise 155 başvuru 19 ret ve 136 ünite toplam Kan bağışı yapıldı. Gençlik Spor Bakanlığımız tarafından Gönüllülük yılı ilan edilen 2019 yılının ilk büyük etkinliği olan #bizbittidemedenbitmez yoğun katılım sağladığı etkinliğimizde, kan bağışında bulunan bütün herkese teşekkür eder, sağlıklı bir hayat yaşamalarını dileriz.” dedi.

Diyarbakır Kan Bağış Merkezi Kan Bağış Kazanım Uzmanı Süleyman Koç, “Perşembe günü Solhan ilçesinde yapılan kan bağış faaliyetinde tarihi rekor kırılarak 136 ünite kan bağışı alınmıştır. Kan bağış faaliyetinde bize destek olan Solhan Kaymakamı Sayın Fatih Okumuş’a, Solhan Gençlik Merkezi Müdürü Sayın Zülfü Çalışkan’a, Tavz-Der Gençlik Komisyonu Başkanı Sayın Ferhat Güzel’e, Solhan İlçe Müftüsü Sayın Muharrem Dutar’a, İlçe Vaizi Osman Numanoğlu’na, Solhan Devlet Hastanesi Başhekimi Sayın Murat Döğer’e, Solhan Belediyesine, Sivil toplum kuruluşlarına ve tüm Solhan halkına teşekkürü bir borç biliriz. Sizler sayesinde hastanelerde umutla kan bekleyen hastaların mağduriyetleri azaldı” ifadelerini kullandı.

Solhan Haber

Solhan haberler
AĞRI POLİKLİNİĞİ AÇILDI

Solhan Devlet Hastanesinde hizmete giren Ağrı (Algoloji ) polikliniği kronik ağrısı olan vatandaşlar için hizmet vermeye başladı.

ŞEHİTLİĞİN ALAMETİ ŞAHİT OLMAKTIR

Çağrı-Der tarafından düzenlenen ‘Şehitler Gecesi’ etkinliğinde konuşan Bingöl Üniversitesi Öğretim Görevlisi İbrahim Dağılma,“Şahit olmayan şehit olamaz, şehitliğin alameti şahit olmaktır.” dedi.

Solhan Kan bağışında rekor kırıldı

Solhan Gençlik Merkezi Müdürlüğü, Tavz-Der ve Kızılay tarafından ilçemizde düzenlenen kan bağışı kampanyasında rekor kırılarak 136 Ünite kan toplandı.

SOLHAN NÜFUSU 488 KİŞİ ARTTI

2018 yılı Solhan nüfus verileri açıklandı. Buna göre Solhan'ın genel nüfusunda bir önceki yıla göre 488 kişi artarak 33 bin 618 oldu.

ELEKTRİK KESİNTİLERİ İLÇE ESNAFINI BIKTIRDI

Trafo yetersizliği yüzünden sık sık meydana gelen elektrik kesintileri Yeni Mahalle esnafını çileden çıkardı. Esnaflar, elektrik kesintilerine çözüm bulunmasını istedi.

YILDIZ, YEŞİLOVA MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Yeşilova Mahallesi sakinlerinden Halim Yıldız, Yeşilova Mahallesi Muhtar Adayı olduğunu açıkladı.

Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Anket
31 Mart Yerel Seçimlerinde Oyunuzu Kime Verirsiniz ?
AK PARTİ
SAADET PARTİSİ
HDP
MHP
CHP
DSP
KARARSIZIM
Solhan Medya
GÜNDEM
Gazeteler
Trafik Kazaları
RESMİ KURUMLAR
E-Devlet
M.E.B.
Solhan Kaymakamlık
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Zekeriya Yapıcıoğlu
BİNGÖL
KARLIOVA
SOLHAN
GENÇ
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Kodcenter WG AB.