Önceki Sonraki
Çır Şelalesi'nde görsel şölen
Kayıp genç bulundu
60 kilogram patlayıcı ele geçirildi
Heyelan riski olan köyde 3 hane tahliye edildi
Türkiye ikincisi oldular

İlçe halk kütüphanesi yenilendi

Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş , Solhan İlçe Halk Kütüphanesini ziyaret etti. Kütüphanedeki yenilikler hakkında bilgi alan ve kitapları inceleyen Kaymakam Okumuş Kütüphanede kitap okuyan ve ders çalışan öğrenciler ile yakından ilgilendi.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-02-27 12:08:09 eklenmiş ve 105 kez görüntülenmiştir.

Kaymakam Fatih Okumuş, Solhan İlçe Halk Kütüphanesini ziyaret etti. Kültür ve Turizm Bakanlığı ödeneği ile Solhan Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yapılan ihale sonucu kütüphanenin yenilendiğini ve modern bir kütüphane ile ilçede 7’den 70’e herkese hitap ettiğini belirten Kaymakam Okumuş, “İlçe Kütüphanemizin yenilenmesi için kaynağın çıkarılmasında emeği geçen bütün yerel aktörlere teşekkür ediyorum. İlçemizde önemli bir ihtiyaç olan kütüphane ve ders çalışma ortamı hazırlanmış oldu. Sınavlara hazırlanan öğrenciler ve kitap okumak isteyen herkese yazın serin ve ferah, kışın ise sıcak ve nezih bir ortama kavuştular.

350 kişi ders çalışma imkânı buldu. Kültür ve Turizm Bakanlığının ödeneği ile Köylere Hizmet Götürme Birliğimiz tarafından yapılan ihale sonucunda 303 bin Türk Lirası kaynak ile yenilikler yapıldı. Kliması ve modern aydınlatması, kaliteli kitaplık ve çalışma masaları ile üniversite kütüphaneleri standardında bir kütüphane oluşturuldu. 15 bin 700 adet kitap bulunuyor. Kitapların çoğu da yeni alındı. Dini kitaplar, romanlar, hikâye ve çocuk kitapları ile haftalık ve aylık dergilerden oluşan çeşitli eserlerden istifade etmek için herkesi kütüphaneye davet ediyoruz.

Üniversiteye veya KPSS’ye hazırlanan öğrencilerimiz gelip ders çalışabilirler. Minik çocukların istifade edeceği bölüm olduğu gibi satranç takımları da bulunmaktadır. Kütüphane hafta içi sabah 8.00 ile akşam 18.00 saatleri arasında Cumartesi günü ise sabah 9.00 ile akşam 18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Kütüphane yenilenirken Belediyemiz de destekte bulundu. Kütüphanenin modern bir şekilde hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür eder şükranlarımı sunarım.” dedi.

BİNGÖL haberler
Çır Şelalesi'nde görsel şölen

Bingöl'e 28 kilometre uzaklıktaki Çırçır Şelalesi'nde karların erimesiyle oluşan güzellik doğa tutkunlarından ilgi görüyor.

60 kilogram patlayıcı ele geçirildi

Bingöl'de sığınak içerisinde yapılan aramada patlamaya hazır el yapımı patlatıcı madde ve mühimmat ele geçirildi.

Heyelan riski olan köyde 3 hane tahliye edildi

Bingöl’de bir köyde heyelan riskinin olması nedeniyle 3 hanenin tedbir amaçlı tahliye edildiği belirtildi.

Uyuşturucu operasyonu; 18 Gözaltı

Bingöl'de gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda yakalanan 18 şüpheliden 10'u tutuklandı.

MEVLİD ETKİNLİĞİNE YOĞUN İLGİ

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından Bingöl’de düzenlenen “Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama” etkinliğinde, insanlığın Hazreti Muhammed'in ahlak ve adaletine muhtaç olduğu vurgulandı.

15 Yeni kadro açıldı

Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü, alanında uzman 12 ve 3 pratisyenin doktor kadrosunun açıldığını bildirdi.

Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Anket
Solhan Medya
GÜNDEM
Gazeteler
Trafik Kazaları
RESMİ KURUMLAR
E-Devlet
M.E.B.
Solhan Kaymakamlık
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Zekeriya Yapıcıoğlu
BİNGÖL
KARLIOVA
SOLHAN
GENÇ
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Kodcenter WG AB.