Önceki Sonraki
Solhan'a 24 milyonluk yatırım
Bingöl’de 25 bekçi alımı yapılacak
DOKTOR OLMUŞ AMA…
5 şüpheli tutuklandı
Yaşlı hasta askeri helikopterle hastaneye kaldırıldı

İlçe halk kütüphanesi yenilendi

Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş , Solhan İlçe Halk Kütüphanesini ziyaret etti. Kütüphanedeki yenilikler hakkında bilgi alan ve kitapları inceleyen Kaymakam Okumuş Kütüphanede kitap okuyan ve ders çalışan öğrenciler ile yakından ilgilendi.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-02-27 12:08:09 eklenmiş ve 50 kez görüntülenmiştir.

Kaymakam Fatih Okumuş, Solhan İlçe Halk Kütüphanesini ziyaret etti. Kültür ve Turizm Bakanlığı ödeneği ile Solhan Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yapılan ihale sonucu kütüphanenin yenilendiğini ve modern bir kütüphane ile ilçede 7’den 70’e herkese hitap ettiğini belirten Kaymakam Okumuş, “İlçe Kütüphanemizin yenilenmesi için kaynağın çıkarılmasında emeği geçen bütün yerel aktörlere teşekkür ediyorum. İlçemizde önemli bir ihtiyaç olan kütüphane ve ders çalışma ortamı hazırlanmış oldu. Sınavlara hazırlanan öğrenciler ve kitap okumak isteyen herkese yazın serin ve ferah, kışın ise sıcak ve nezih bir ortama kavuştular.

350 kişi ders çalışma imkânı buldu. Kültür ve Turizm Bakanlığının ödeneği ile Köylere Hizmet Götürme Birliğimiz tarafından yapılan ihale sonucunda 303 bin Türk Lirası kaynak ile yenilikler yapıldı. Kliması ve modern aydınlatması, kaliteli kitaplık ve çalışma masaları ile üniversite kütüphaneleri standardında bir kütüphane oluşturuldu. 15 bin 700 adet kitap bulunuyor. Kitapların çoğu da yeni alındı. Dini kitaplar, romanlar, hikâye ve çocuk kitapları ile haftalık ve aylık dergilerden oluşan çeşitli eserlerden istifade etmek için herkesi kütüphaneye davet ediyoruz.

Üniversiteye veya KPSS’ye hazırlanan öğrencilerimiz gelip ders çalışabilirler. Minik çocukların istifade edeceği bölüm olduğu gibi satranç takımları da bulunmaktadır. Kütüphane hafta içi sabah 8.00 ile akşam 18.00 saatleri arasında Cumartesi günü ise sabah 9.00 ile akşam 18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Kütüphane yenilenirken Belediyemiz de destekte bulundu. Kütüphanenin modern bir şekilde hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür eder şükranlarımı sunarım.” dedi.

BİNGÖL haberler
27 şüpheli tutuklandı

Bingöl'de jandarma ekiplerinin ocak ve şubat ayı çalışmalarında çeşitli suçlardan aranan 27 şüpheli yakalanarak tutuklandığı belirtildi.

Bingöl’de 25 bekçi alımı yapılacak

İçişleri Bakanlığı, Türkiye genelinde 8 bin bekçi alımı yapılacağını bildirdi. Yapılan açıklamaya göre Bingöl'e 25 kadronun ayrıldığı görüldü.

5 şüpheli tutuklandı

Jandarma ekipleri tarafından yapılan huzur ve güven operasyonları kapsamında gözaltına alınan şüphelilerden 5'i tutuklandı.

Yaşlı hasta askeri helikopterle hastaneye kaldırıldı

Kar nedeniyle yolu ulaşıma kapanan mezrada fenalaşan 78 yaşındaki hasta, askeri helikopterle hastaneye kaldırıldı.

Güvenlik korucusu ağır yaralandı

Geçici köy korucusu Mehmet Göçük, görev başında silah temizliği yaparken silahının aniden ateşlenmesi sonucu ağır yaralandı.

KALEHAN BARAJI MAĞDURLARININ 2. DURUŞMASI GERÇEKLEŞTİ

Kalehan Barajında işten çıkarılan Solhanlı 35 özel güvenlik görevlisinin ikinci duruşmaları gerçekleşti.

Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Anket
31 Mart Yerel Seçimlerinde Oyunuzu Kime Verirsiniz ?
AK PARTİ
SAADET PARTİSİ
HDP
MHP
CHP
DSP
KARARSIZIM
Solhan Medya
GÜNDEM
Gazeteler
Trafik Kazaları
RESMİ KURUMLAR
E-Devlet
M.E.B.
Solhan Kaymakamlık
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Zekeriya Yapıcıoğlu
BİNGÖL
KARLIOVA
SOLHAN
GENÇ
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Kodcenter WG AB.