Önceki Sonraki
Solhan HÜDA PAR ”BAŞBAĞLAR KATLİAMI UNUTULMAMALI”
Traktörden düşen vatandaş ağır yaralı
Kontrolünü kaybeden araç köprüden uçtu
SOLHAN'DA REKOR SICAKLIK
Bingöl'de silahlı saldırı: 2 yaralı

KALEHAN BARAJI MAĞDURLARININ 2. DURUŞMASI GERÇEKLEŞTİ

Kalehan Barajında işten çıkarılan Solhanlı 35 özel güvenlik görevlisinin ikinci duruşmaları gerçekleşti.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-03-04 12:26:26 eklenmiş ve 332 kez görüntülenmiştir.

Kalehan Barajında 15 Temmuz gecesi işten çıkarılan Solhanlı 35 özel güvenlik görevlisinin işe geri dönüş davasının ikinci duruşması Solhan Adliyesinde yapıldı.Duruşma sonrası konu ile ilgili açıklama yapan Avukat Cevat İshakoğlu,”Kalehan Barajında özel güvenlik olarak çalışan 35 arkadaşımız 15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece topluca işten çıkarılmışlardır. Güvenlikçi arkadaşlarımızı işten çıkaran işveren hukuka veya mantığa uygun hiçbir gerekçe sunamamıştır. Biz bu nedenle haksız işten çıkarmaya karşı Solhan Asliye Hukuk Mahkemesi nezdinde işe iade davalarımızı açtık. Onun öncesinde bazı arabuluculuk süreçleri vardı orda da işverenin uzlaşmaz tavrı devam ettiği için iş mahkemelik oldu. Şu an bugün mahkemenin ikinci duruşmasını yapmış olduk. Maalesef baraj tarafı vekilleri bu duruşmaya mazeret sunma suretiyle işin biraz daha uzamasına sebebiyet verdiler. Arkadaşlarımızın davadaki haklılığı tartışmaya götürülmeyecek kadar gerçek ve ortadadır. Bu sürecin güvenlikçi arkadaşlarımızın lehine sonuçlanacağına inanıyoruz. Umarım hak yerini bulacaktır.”dedi.Davadan vazgeçmeyeceğini dile getiren mağdur Güvenlik Görevlisi Ömercan Çabadak,”15 Temmuz hain darbe girişiminde 35 güvenlik arkadaşımızla beraber bu bölgenin insanını istemiyoruz diyerek, kendi memleketimizde yapılan bir tesiste bizi kapı dışarı etmeleri neticesinde hukuki yollardan hakkımızı aramaya başladık. İkinci mahkememizdir ve mahkeme ertelendi. Bu haklı davamızdan vazgeçmeyeceğimizi, sonuna kadar sürdüreceğimizi belirtmek istiyorum.”dedi.

BİNGÖL haberler
Solhan HÜDA PAR ”BAŞBAĞLAR KATLİAMI UNUTULMAMALI”

HÜDA PAR Solhan İlçe Başkanı Sadrettin Kırım Erzincan'ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde 33 masum insanın katledildiği olayın yı ldönümünde yaptığı açıklamayla olayı lanetledi.

Kontrolünü kaybeden araç köprüden uçtu

Karlıova ilçesi Bahçeköy yolu civarında seyir eden Habip Şahin kontrolündeki araç köprüden uçtu, şoför Şahin hayatını kaybederken bir kişide yaralandı.

Bingöl'de silahlı saldırı: 2 yaralı

Bingöl’de henüz ismi öğrenilemeyen bir kişi tarafından düzenlenen silahlı saldırıda iki kişi yaralandı.

Bingöl'deki kentsel dönüşüm mağduriyetini meclise taşıdı

MHP Konya Milletvekili Esin Kara, Kültür Mahallesinde kentsel dönüşüm mağduriyeti konusunu soru önergesi ile meclis gündemine taşıdı.

Yaşlı yolcuyu otobüsten indirdi

0034 Plakalı Kültür Mahallesi seferini yapan Şehir içi halk otobüs şoförü İ.B. tartıştığı yaşlı bir yolcuyu kavgayla otobüsten indirdi.

Bingöl merkezli tefecilik operasyonu: 13 gözaltı

Bingöl ve İstanbul'da tefecilik yaptıkları gerekçesiyle 13 şüpheli gözaltına alındı.

Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Anket
Solhan Medya
GÜNDEM
Gazeteler
Trafik Kazaları
RESMİ KURUMLAR
E-Devlet
M.E.B.
Solhan Kaymakamlık
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Zekeriya Yapıcıoğlu
BİNGÖL
KARLIOVA
SOLHAN
GENÇ
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Kodcenter WG AB.