Önceki Sonraki
Solhan'a 24 milyonluk yatırım
Bingöl’de 25 bekçi alımı yapılacak
DOKTOR OLMUŞ AMA…
5 şüpheli tutuklandı
Yaşlı hasta askeri helikopterle hastaneye kaldırıldı

KALEHAN BARAJI MAĞDURLARININ 2. DURUŞMASI GERÇEKLEŞTİ

Kalehan Barajında işten çıkarılan Solhanlı 35 özel güvenlik görevlisinin ikinci duruşmaları gerçekleşti.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-03-04 12:26:26 eklenmiş ve 166 kez görüntülenmiştir.

Kalehan Barajında 15 Temmuz gecesi işten çıkarılan Solhanlı 35 özel güvenlik görevlisinin işe geri dönüş davasının ikinci duruşması Solhan Adliyesinde yapıldı.Duruşma sonrası konu ile ilgili açıklama yapan Avukat Cevat İshakoğlu,”Kalehan Barajında özel güvenlik olarak çalışan 35 arkadaşımız 15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece topluca işten çıkarılmışlardır. Güvenlikçi arkadaşlarımızı işten çıkaran işveren hukuka veya mantığa uygun hiçbir gerekçe sunamamıştır. Biz bu nedenle haksız işten çıkarmaya karşı Solhan Asliye Hukuk Mahkemesi nezdinde işe iade davalarımızı açtık. Onun öncesinde bazı arabuluculuk süreçleri vardı orda da işverenin uzlaşmaz tavrı devam ettiği için iş mahkemelik oldu. Şu an bugün mahkemenin ikinci duruşmasını yapmış olduk. Maalesef baraj tarafı vekilleri bu duruşmaya mazeret sunma suretiyle işin biraz daha uzamasına sebebiyet verdiler. Arkadaşlarımızın davadaki haklılığı tartışmaya götürülmeyecek kadar gerçek ve ortadadır. Bu sürecin güvenlikçi arkadaşlarımızın lehine sonuçlanacağına inanıyoruz. Umarım hak yerini bulacaktır.”dedi.Davadan vazgeçmeyeceğini dile getiren mağdur Güvenlik Görevlisi Ömercan Çabadak,”15 Temmuz hain darbe girişiminde 35 güvenlik arkadaşımızla beraber bu bölgenin insanını istemiyoruz diyerek, kendi memleketimizde yapılan bir tesiste bizi kapı dışarı etmeleri neticesinde hukuki yollardan hakkımızı aramaya başladık. İkinci mahkememizdir ve mahkeme ertelendi. Bu haklı davamızdan vazgeçmeyeceğimizi, sonuna kadar sürdüreceğimizi belirtmek istiyorum.”dedi.

BİNGÖL haberler
27 şüpheli tutuklandı

Bingöl'de jandarma ekiplerinin ocak ve şubat ayı çalışmalarında çeşitli suçlardan aranan 27 şüpheli yakalanarak tutuklandığı belirtildi.

Bingöl’de 25 bekçi alımı yapılacak

İçişleri Bakanlığı, Türkiye genelinde 8 bin bekçi alımı yapılacağını bildirdi. Yapılan açıklamaya göre Bingöl'e 25 kadronun ayrıldığı görüldü.

5 şüpheli tutuklandı

Jandarma ekipleri tarafından yapılan huzur ve güven operasyonları kapsamında gözaltına alınan şüphelilerden 5'i tutuklandı.

Yaşlı hasta askeri helikopterle hastaneye kaldırıldı

Kar nedeniyle yolu ulaşıma kapanan mezrada fenalaşan 78 yaşındaki hasta, askeri helikopterle hastaneye kaldırıldı.

Güvenlik korucusu ağır yaralandı

Geçici köy korucusu Mehmet Göçük, görev başında silah temizliği yaparken silahının aniden ateşlenmesi sonucu ağır yaralandı.

KALEHAN BARAJI MAĞDURLARININ 2. DURUŞMASI GERÇEKLEŞTİ

Kalehan Barajında işten çıkarılan Solhanlı 35 özel güvenlik görevlisinin ikinci duruşmaları gerçekleşti.

Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Anket
31 Mart Yerel Seçimlerinde Oyunuzu Kime Verirsiniz ?
AK PARTİ
SAADET PARTİSİ
HDP
MHP
CHP
DSP
KARARSIZIM
Solhan Medya
GÜNDEM
Gazeteler
Trafik Kazaları
RESMİ KURUMLAR
E-Devlet
M.E.B.
Solhan Kaymakamlık
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Zekeriya Yapıcıoğlu
BİNGÖL
KARLIOVA
SOLHAN
GENÇ
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Kodcenter WG AB.