Önceki Sonraki
Çır Şelalesi'nde görsel şölen
Kayıp genç bulundu
60 kilogram patlayıcı ele geçirildi
Heyelan riski olan köyde 3 hane tahliye edildi
Türkiye ikincisi oldular

Solhan'a 24 milyonluk yatırım

Solhan'a toplam yatırım bedeli 24,5 milyon lira olan 12 yeni yatırımın açılış töreni gerçekleştirildi.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-03-08 11:21:19 eklenmiş ve 518 kez görüntülenmiştir.

Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Bingöl Milletvekilleri Cevdet Yılmaz ve Feyzi Berdibek ile birlikte Solhan’da toplu açılış törenine katıldı.

İstiklal Marşı’nın okunması ve Kur-an-ı Kerim tilaveti ile başlayan açılış töreni, Solhan’da yapılan ve toplam yatırım bedeli 24.5 Milyon TL olan 12 yeni yatırım ile ilgili sinevizyon gösterimi ile devam etti.

Vali Kadir Ekinci programın devamında yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bugün, Solhan’lı hemşerilerimizi 7 yeni yatırımla buluşturmak üzere bir aradayız. Heyecan ve gurur yüklü duygularla toplu açılış töreni ne hoş geldiniz diyor, sizleri muhabbetle selamlıyorum. Büyüyen, kalkınan ve bölgesinde yıldız ülke olmaya devam eden Türkiye’mizin her ilinde olduğu gibi Bingöl’ümüzde de bereketli zamanlar yaşıyoruz. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Hükümetimizin ve Bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz’ın büyük destekleriyle son yıllarda ilimizde hemen her alanda büyük yatırımlar yapılmış, fiziki anlamda büyük mesafeler kat edilmiştir. Az sonra toplu açılışını yapacağımız ve toplam yatırım bedeli 24,5 milyon lira olan ‘eğitim, ulaşım ve tarım’ sektörlerine ait yatırımlar ile ilçemizde önemli bir adım daha attığımıza inanıyorum.

Gönüllere dokunmayı hedefleyen, insanımızın refah ve huzurunu, yarınlara güvenle bakmasını merkeze alan ‘insan odaklı politikalarla’ vatandaşımızın ihtiyaçlarını yerinde tespit ediyor, birlikte çözüm önerileri geliştiriyor ve kamunun imkânlarını en hızlı şekilde vatandaşımıza hizmet olarak yönlendiriyoruz. Çünkü inanıyoruz ki, geçmişte ve bugün ahlaki duruşu, saflığı, samimiyeti ve sadakati ile insanımız daima hizmetin en iyisini hak eder olmuştur. Cesur Bingöl’ümüzün altın kalpli insanları milli birlik ve beraberlikleri, dostluk ve kardeşlikleri ile hizmetin en kalitelisine layıktırlar. Vatandaşımızın devletinden memnun olması bizler için esas meseledir. Bütün kamu kurum ve kuruluşları ile çabamız ve gayretimiz vatandaşımızın tebessüm eden yüzü ve mutlu hayatı içindir.”

Toplu açılış töreni yapılan duanın ardından temsili açılış için kurdele kesimi ile sona erdi.
 

Ekonomi haberler
Solhan'a 24 milyonluk yatırım

Solhan'a toplam yatırım bedeli 24,5 milyon lira olan 12 yeni yatırımın açılış töreni gerçekleştirildi.

Mazot ve gübre destekleme ödemeleri başlıyor

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, 2018 yılı mazot ve gübre destekleme ödemelerine bugünden itibaren başlanacağını belirtti.

TSO SOLHANLI ESNAFLARLA BULUŞTU

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen toplantıda ilgili kurumlarca yapılacak hibe, teşvik ve destekler hakkında Solhanlı esnaflara bilgilendirme yapıldı.

İlaç fiyatlarına zam

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ilaç fiyatlarında yüzde 26,4 oranında zam yapılacağını belirtti.

Taksi ücretlerine zam geldi

Son zamanlarda artan maliyetlerle beraber taksi ücretlerine de zam geldi. Bingöl merkezde faaliyet gösteren taksiler 1 lira ile 2 lira arasında fiyat artırımına gittiler.

SOLHAN’DA İŞKUR KURALARI BELLİ OLDU

Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) bünyesinde Solhan Belediyesi ile Solhan Kaymakamlığında istihdam edilecek 80 kişi için Noter huzurunda kura çekimi yapıldı.

Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Anket
Solhan Medya
GÜNDEM
Gazeteler
Trafik Kazaları
RESMİ KURUMLAR
E-Devlet
M.E.B.
Solhan Kaymakamlık
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Zekeriya Yapıcıoğlu
BİNGÖL
KARLIOVA
SOLHAN
GENÇ
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Kodcenter WG AB.