Önceki Sonraki
Çır Şelalesi'nde görsel şölen
Kayıp genç bulundu
60 kilogram patlayıcı ele geçirildi
Heyelan riski olan köyde 3 hane tahliye edildi
Türkiye ikincisi oldular

Çocuk polikliniği çizgi karakterlerle süslendi

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, Solhan Devlet Hastanesi'ndeki Çocuk Polikliniğini çizgi karakterlerle süsledi.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-04-30 08:14:57 eklenmiş ve 45 kez görüntülenmiştir.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulunda okuyan öğrenciler, farkındalık olsun diye Solhan Devlet Hastanesi'ndeki Çocuk Polikliniğini çizgi karakterlerle süsledi.

Projeden Sorumlu Solhan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Vildan Burulday, "Hastaneler her zaman çocukların korkulu rüyası olmuştur. Bizler de bu korkuyla büyüdüğümüz için hastane ortamlarını daha eğlenceli alanlara dönüştürerek, çocuklardaki bu psikolojik baskıyı ortadan kaldırmayı hedefledik ve çok olumlu sonuçlar aldık." dedi.

Üniversite öğrencisi Cansu Koç da şunları söyledi: "Solhan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi Öğrencileri olarak hastanede çocuk polikliniğindeki duvarlara çizgi film karakterleri çizme projesini başlattık. Bu proje çerçevesinde çocukların gönlünü fethettiğimizi düşünüyoruz. Çalışmamıza başlarken çocukların ve ebeveynlerin yüzündeki o tebessümü gördükçe daha azimli çalışmaya başladık. Çalışma süresi boyunca bize her konuda yardımcı olan Hastane Sağlık Birimleri Müdürü Hamit Coşkun'a, bizlere bu çalışmayı öneren Vildan Hoca'ya, hastanede çalışan görevlilere ve ebeveynlerin bize gösterdiği ilgiden dolayı hepsine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Çalışmamızın sonunda çocukların yüzündeki tebessümle biz de mutlu olduk. Önemli olan da bu çocukların yüzündeki tebessümün hiç eksik olmamasıdır. Dolayısıyla her şey çocuklar için olsun dedik." (Nihat Kanat-İLKHA)

Solhan haberler
Kayıp genç bulundu

Solhan'da kaybolan 17 yaşındaki genç bulundu.

Çocuk polikliniği çizgi karakterlerle süslendi

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, Solhan Devlet Hastanesi'ndeki Çocuk Polikliniğini çizgi karakterlerle süsledi.

Spor tesisleri sahur’a kadar açık olacak

Solhan Gençlik Merkezi ve Gençlik Spor Tesisleri Ramazan ayı süresince vatandaşların kullanımına açık olacağı bildirildi.

Protez diş hizmeti verilmeye başlandı

Solhan halkının yıllardır beklediği hizmet olan protez diş hizmeti hastaneye ait diş polikliniğinde Sağlık Müdürlüğünün yoğun çabaları sonucunda verilmeye başladı.

AĞRI POLİKLİNİĞİ AÇILDI

Solhan Devlet Hastanesinde hizmete giren Ağrı (Algoloji ) polikliniği kronik ağrısı olan vatandaşlar için hizmet vermeye başladı.

ŞEHİTLİĞİN ALAMETİ ŞAHİT OLMAKTIR

Çağrı-Der tarafından düzenlenen ‘Şehitler Gecesi’ etkinliğinde konuşan Bingöl Üniversitesi Öğretim Görevlisi İbrahim Dağılma,“Şahit olmayan şehit olamaz, şehitliğin alameti şahit olmaktır.” dedi.

Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Anket
Solhan Medya
GÜNDEM
Gazeteler
Trafik Kazaları
RESMİ KURUMLAR
E-Devlet
M.E.B.
Solhan Kaymakamlık
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Zekeriya Yapıcıoğlu
BİNGÖL
KARLIOVA
SOLHAN
GENÇ
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Kodcenter WG AB.