Önceki Sonraki
SOLHANSPOR GALİBİYET İLE BAŞLADI
ARAÇ ÇARPAN ADAM HAYATINI KAYBETTİ
Genç yolunda yolunda kaza
Murat Köprüsü dualarla açıldı
3 bin 600 yıllık yerleşim yeri ortaya çıkarıldı

Çocuk polikliniği çizgi karakterlerle süslendi

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, Solhan Devlet Hastanesi'ndeki Çocuk Polikliniğini çizgi karakterlerle süsledi.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-04-30 08:14:57 eklenmiş ve 168 kez görüntülenmiştir.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulunda okuyan öğrenciler, farkındalık olsun diye Solhan Devlet Hastanesi'ndeki Çocuk Polikliniğini çizgi karakterlerle süsledi.

Projeden Sorumlu Solhan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Vildan Burulday, "Hastaneler her zaman çocukların korkulu rüyası olmuştur. Bizler de bu korkuyla büyüdüğümüz için hastane ortamlarını daha eğlenceli alanlara dönüştürerek, çocuklardaki bu psikolojik baskıyı ortadan kaldırmayı hedefledik ve çok olumlu sonuçlar aldık." dedi.

Üniversite öğrencisi Cansu Koç da şunları söyledi: "Solhan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi Öğrencileri olarak hastanede çocuk polikliniğindeki duvarlara çizgi film karakterleri çizme projesini başlattık. Bu proje çerçevesinde çocukların gönlünü fethettiğimizi düşünüyoruz. Çalışmamıza başlarken çocukların ve ebeveynlerin yüzündeki o tebessümü gördükçe daha azimli çalışmaya başladık. Çalışma süresi boyunca bize her konuda yardımcı olan Hastane Sağlık Birimleri Müdürü Hamit Coşkun'a, bizlere bu çalışmayı öneren Vildan Hoca'ya, hastanede çalışan görevlilere ve ebeveynlerin bize gösterdiği ilgiden dolayı hepsine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Çalışmamızın sonunda çocukların yüzündeki tebessümle biz de mutlu olduk. Önemli olan da bu çocukların yüzündeki tebessümün hiç eksik olmamasıdır. Dolayısıyla her şey çocuklar için olsun dedik." (Nihat Kanat-İLKHA)

Solhan haberler
Murat Köprüsü dualarla açıldı

Yapımı devan eden Aşağı Kalehan Barajı’nın kasım ayında su tutacak olması nedeniyle su altında kalacak eski köprü yerine başka bir noktada yeni köprü yapıldı.

3 bin 600 yıllık yerleşim yeri ortaya çıkarıldı

Murat köyünde yapımı süren Kalehan 2 Barajı nedeniyle sular altında kalacak alanda yürütülen kurtarma kazısında Urartu dönemine ait 3 bin 600 yıllık yerleşim yeri ortaya çıkarılıyor.

PKK saldırısında hayatını kaybedenler için mevlid okutuldu

Diyarbakır Kulp kırsalında PKK'nin bombalı saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlar için mevlid okutuldu.

Traktörden düşen vatandaş ağır yaralı

Seyir halindeki traktörden düşen bir kişi ağır yaralandı.

SOLHAN'DA REKOR SICAKLIK

Türkiye son 48 yılın en sıcak Haziran ayını geçirdi. Yağış miktarına bakıldığında da bazı illerde rekor kırıldı.

28 yıl sonra öğrencileriyle bir araya geldi

Milli Eğitim Bakanlığı Mali Müfettiş Emine Duman, 28 yıl önce öğretmenlik yaptığı Bingöl’ün Solhan ilçesindeki öğrencileriyle bir araya geldi.

Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Anket
Solhan Medya
GÜNDEM
Gazeteler
Trafik Kazaları
RESMİ KURUMLAR
E-Devlet
M.E.B.
Solhan Kaymakamlık
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Zekeriya Yapıcıoğlu
BİNGÖL
KARLIOVA
SOLHAN
GENÇ
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Kodcenter WG AB.