Önceki Sonraki
SOLHANSPOR GALİBİYET İLE BAŞLADI
ARAÇ ÇARPAN ADAM HAYATINI KAYBETTİ
Genç yolunda yolunda kaza
Murat Köprüsü dualarla açıldı
3 bin 600 yıllık yerleşim yeri ortaya çıkarıldı

Solhan'da Şehid Muhammed Mursi İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı

Solhan da şehit Muhammed Mursi için gıyabi cenaze namazı kılındı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından alınan karar neticesinde, tüm Türkiye’de olduğu gibi Solhan ilçesinde de Muhammed Mursi'nin şahadeti sebebiyle gıyabi cenaze namazı kılındı.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-06-19 08:05:22 eklenmiş ve 285 kez görüntülenmiştir.


Solhan şehit Muhammed Mursi için gıyabi cenaze namazı kılındı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından alınan karar neticesinde, tüm Türkiye’de olduğu gibi Solhan ilçesinde de Muhammed Mursi'nin şahadeti sebebiyle gıyabi cenaze namazı kılındı.
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından alınan karar neticesinde, Muhammed Mursi'nin şehadeti sebebiyle 81 il ve ilçelerinde olduğu gibi Solhan Ulu Camii’nde öğle namazından hemen sonra halkın yoğun katılımıyla İlçe Müftüsü Muharrem Dutar tarafından gıyabi cenaze namazı kılındı.

Solhan Ulu Camiinde kılınan gıyabi cenaze namazında konuşan İlçe Müftüsü Muharrem Dutar, “Zulme uğramış ve mağdur olan Mısır halkının yanındayız. Mısır halkı ki bizim 500 yıllık tarihi geçmişimize sahip çok önemli bir ülkedir. Ve Alem-i İslam olarak Türkiye ve Mısır gibi İslam ümmetinin ayağa kalkışını şahlandıracak bu iki ülkenin üzerinde kara bulutlar dolaştıran siyonist israil ve ABD Amerika emperyalizmi devam ediyor.” dedi.

“Hakla batılın mücadelesi devam ediyor”

Müftü Dutar, şunları söyledi: “Bu şimdi olan bir hadise değildir. Bu ta Hazreti Musa ile Firavun mücadelesidir. Hazreti İbrahim ile Lut’un mücadelesidir. Hakla batılın mücadelesidir. Mısırda Firavunun zulmüne uğrayan Hazreti Musa Firavun karşısına çıkmış ve direnmişse, geçmişte Hasan El Benna gibi, Seyit Kutup gibi birçok İhvan-i Müslim üyesi birçok mücahit kardeşimizde Mısırdaki bu dengeleri değiştirecek mücadeleleri yapmışlardır. Geçmişte olmuştu, nitekim Seyit Kutub’u şehit ettiler. Hasan El Benna’yı İhvan-i Müslimin kurucusudur, şehit ettiler. Bugün de altı yıldır tek bir hücrede Mahkûm olan, idamla yargılanan ve ilk seçilmiş Reisi Cumhur, hafız olan, profesör olan ve daha çok cihat ruhu yerinde olan bir insandı. Ve bu devlet adamını dün şehit ettiler. Mahkeme salonunda ifade verirken ruhunu Allah'a teslim etti. O şöyle diyordu; Önderimiz Hazreti Peygamberdir, Kitabımız Kuran-ı Kerimdir. Yolumuz Allah'ın yolu cihattır. Ve bu cihat ruhu her zaman canlı kaldıkça da bu İsrail de, siyonizmde, ABD emperyalizmi de hiçbir zaman Müslümanları dize getiremeyecektir.”

“Zalimler için yaşasın cehennem diyoruz”

“Biz bugün zalimin yanında değil mazlumun yanında olduğumuzu Solhanlılar olarak buradan söylüyoruz.” diyen Dutar, “Biz bugün Hazreti Musa'nın yanındayız. Hazreti Yusuf’un yanındayız. Bu mısır zindanlarında ömür geçirmiş Hazreti. Yusuf neyse, Hasan El Benna gibi Seyit Kutup gibi Muhammed Mursi gibi nice şehitler, nice Mücahitler ve nice Mücahideler hiçbir zaman eksik olmayacaktır. Bizler birlik beraber içerisinde olduğumuz sürece inşallah bu şahadetler elbette olacaktır. Ama bu şahadetler inşallah Âlem-i İslam’ın uyanışına vesile olacaktır. Rabbim Muhammed Mursi Şehit Merhumun şahadetini bizim manen dirilişimize, Âlem-i İslam’ın uyanışına, emperyalizmin karşısında birlik beraberliğimize vesile eylesin inşallah. Rabbim tüm şehitlerimize rahmet eylesin tüm geçmişlerimize rahmet eylesin. Şuan tüm Türkiye'de ilinden ilçesine kadar, tüm Avrupa'da, tüm Orta Asya'da bütün camilerde Muhammed Mursi kardeşimiz için merhum Şehit Reisi Cumhur için hep birlikte son görevimizi yapacağız. Bizler mazlumun yanındayız, biz mağdurların yanındayız, biz hakkın ve haklının ve adaletin yanındayız. Zulme rıza göstermiyoruz, zalime direniyoruz, zalime beddua ediyoruz ve zalimler için yaşasın cehennem diyoruz. Rabbim şehadetini mübarek eylesin birliğimizi beraberliğimizi daim eylesin İnşallah.” Şeklinde konuştu. (Nihat Kanat-İLKHA)

 

Solhan haberler
Murat Köprüsü dualarla açıldı

Yapımı devan eden Aşağı Kalehan Barajı’nın kasım ayında su tutacak olması nedeniyle su altında kalacak eski köprü yerine başka bir noktada yeni köprü yapıldı.

3 bin 600 yıllık yerleşim yeri ortaya çıkarıldı

Murat köyünde yapımı süren Kalehan 2 Barajı nedeniyle sular altında kalacak alanda yürütülen kurtarma kazısında Urartu dönemine ait 3 bin 600 yıllık yerleşim yeri ortaya çıkarılıyor.

PKK saldırısında hayatını kaybedenler için mevlid okutuldu

Diyarbakır Kulp kırsalında PKK'nin bombalı saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlar için mevlid okutuldu.

Traktörden düşen vatandaş ağır yaralı

Seyir halindeki traktörden düşen bir kişi ağır yaralandı.

SOLHAN'DA REKOR SICAKLIK

Türkiye son 48 yılın en sıcak Haziran ayını geçirdi. Yağış miktarına bakıldığında da bazı illerde rekor kırıldı.

28 yıl sonra öğrencileriyle bir araya geldi

Milli Eğitim Bakanlığı Mali Müfettiş Emine Duman, 28 yıl önce öğretmenlik yaptığı Bingöl’ün Solhan ilçesindeki öğrencileriyle bir araya geldi.

Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Anket
Solhan Medya
GÜNDEM
Gazeteler
Trafik Kazaları
RESMİ KURUMLAR
E-Devlet
M.E.B.
Solhan Kaymakamlık
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Zekeriya Yapıcıoğlu
BİNGÖL
KARLIOVA
SOLHAN
GENÇ
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Kodcenter WG AB.