Önceki Sonraki
Solhan HÜDA PAR ”BAŞBAĞLAR KATLİAMI UNUTULMAMALI”
Traktörden düşen vatandaş ağır yaralı
Kontrolünü kaybeden araç köprüden uçtu
SOLHAN'DA REKOR SICAKLIK
Bingöl'de silahlı saldırı: 2 yaralı

28 yıl sonra öğrencileriyle bir araya geldi

Milli Eğitim Bakanlığı Mali Müfettiş Emine Duman, 28 yıl önce öğretmenlik yaptığı Bingöl’ün Solhan ilçesindeki öğrencileriyle bir araya geldi.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-07-02 15:24:07 eklenmiş ve 65 kez görüntülenmiştir.

Dünden Bugüne “Solhan'daki Öğretmenler ve eğitimciler” kitabın tanıtım programına katılan Milli Eğitim Bakanlığı Mali Müfettiş Emine Duman, 28 yıl önce öğretmenlik yaptığı Solhan ilçesindeki öğrencileriyle bir araya geldi.

28 yıl önce öğretmenlik yaptığı öğrencileriyle bir araya gelen Milli Eğitim Bakanlığı Mali Müfettiş Duman, 28 yıl sonra öğrencileriyle buluşmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Öğrencileriyle hasret gideren Duman, “28 yıl önceki talebelerinizin sizi havaalanında karşılaması, geldiğiniz yere kadar yanınızda olması yine aynı sevgiyle, aynı muhabbetle, aynı saygıyla karşılaması kadar güzel bir şey olamaz. ‘Öğretmenlik en güzel meslek’ lafını bugün en güzel şekilde yaşadım. Öğretmenliğin dışında bu duyguları yaşayabileceğimiz başka bir meslek yok. Bu dünyaya bir daha gelsem, kesinlikle öğretmen olurdum. Tercih sunsalar, birinci tercih olarak tekrar Solhan'ı yazarım, tercihim asla değişmez. Solhan’a teşekkür ediyorum. Beni ben yapan, beni bu güne getiren kişiliğimde çok büyük katkısı olan bir yer.”

Milli Eğitim Bakanlığı Mali Müfettiş Emine Duman ile aynı dönemde Solhan’da öğretmenlik yapan Güzin Yılmaz da “Ben burada büyüdüm. Gerçekten çocuk geldik buraya, büyüyerek gittik. Ve bugün günün başından şu ana kadar yaşadığım duygular gerçekten anlatılamaz. Hani derler ya bana mutluluğun resmini çizebilir misin diye? İşte bu mutluluğun resmi, gerçek bir mutluluk bu, yani gerçekten anlatılabilecek kelimelere dökülecek gibi değil. Ben kesinlikle böyle bir karşılama beklemiyordum. Yani mükemmelsiniz, harikasınız. Bunu bize yaşatmayabilirdiniz de, burada olmayabilirdiniz de.Ama gerçekten bir gönül birliği yaptığınız için hepinize çok çok teşekkür ediyorum. İyi ki burada başlamışız öğretmenliğe, iyi ki buraya gelmişiz, iyi ki burada bu güzel anları yaşamışız hep birlikte.” (Nihat Kanat-İLKHA)
 

Solhan haberler
Traktörden düşen vatandaş ağır yaralı

Seyir halindeki traktörden düşen bir kişi ağır yaralandı.

SOLHAN'DA REKOR SICAKLIK

Türkiye son 48 yılın en sıcak Haziran ayını geçirdi. Yağış miktarına bakıldığında da bazı illerde rekor kırıldı.

28 yıl sonra öğrencileriyle bir araya geldi

Milli Eğitim Bakanlığı Mali Müfettiş Emine Duman, 28 yıl önce öğretmenlik yaptığı Bingöl’ün Solhan ilçesindeki öğrencileriyle bir araya geldi.

Solhan'da Şehid Muhammed Mursi İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı

Solhan da şehit Muhammed Mursi için gıyabi cenaze namazı kılındı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından alınan karar neticesinde, tüm Türkiye’de olduğu gibi Solhan ilçesinde de Muhammed Mursi'nin şahadeti sebebiyle gıyabi cenaze namazı kılındı.

Solhan Kaymakamlığı "Festival izni alınmadı"

Solhan Kaymakamlığı, 2-3-4 Ağustos 2019 tarihlerinde Solhan’da düzenlenmesi planlanan Yüzenada Festivali için izin alınmadığını açıkladı.

Asmakaya köyü imamı kaza geçirdi

İlçeden köye giderken kontrolünü kaybeden Asmakaya Köy Camii İmamı Muhammed Özcan, kaza yaptı.

Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Anket
Solhan Medya
GÜNDEM
Gazeteler
Trafik Kazaları
RESMİ KURUMLAR
E-Devlet
M.E.B.
Solhan Kaymakamlık
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Zekeriya Yapıcıoğlu
BİNGÖL
KARLIOVA
SOLHAN
GENÇ
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Kodcenter WG AB.