Önceki Sonraki
UMRE ÖDÜLLÜ “SİYER SINAVI” BAŞVURULARI BAŞLADI
 İNEĞE ÇARPAN ARAÇ KULLANILAMAZ HALE GELDİ
Ticari taksi içerisinde toz esrar ele geçirildi
40 bin TL değerinde kaçak cep telefonu ele geçirildi
Tütün mamullerinde düz ve standart paket uygulaması başladı

28 yıl sonra öğrencileriyle bir araya geldi

Milli Eğitim Bakanlığı Mali Müfettiş Emine Duman, 28 yıl önce öğretmenlik yaptığı Bingöl’ün Solhan ilçesindeki öğrencileriyle bir araya geldi.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-07-02 15:24:07 eklenmiş ve 164 kez görüntülenmiştir.

Dünden Bugüne “Solhan'daki Öğretmenler ve eğitimciler” kitabın tanıtım programına katılan Milli Eğitim Bakanlığı Mali Müfettiş Emine Duman, 28 yıl önce öğretmenlik yaptığı Solhan ilçesindeki öğrencileriyle bir araya geldi.

28 yıl önce öğretmenlik yaptığı öğrencileriyle bir araya gelen Milli Eğitim Bakanlığı Mali Müfettiş Duman, 28 yıl sonra öğrencileriyle buluşmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Öğrencileriyle hasret gideren Duman, “28 yıl önceki talebelerinizin sizi havaalanında karşılaması, geldiğiniz yere kadar yanınızda olması yine aynı sevgiyle, aynı muhabbetle, aynı saygıyla karşılaması kadar güzel bir şey olamaz. ‘Öğretmenlik en güzel meslek’ lafını bugün en güzel şekilde yaşadım. Öğretmenliğin dışında bu duyguları yaşayabileceğimiz başka bir meslek yok. Bu dünyaya bir daha gelsem, kesinlikle öğretmen olurdum. Tercih sunsalar, birinci tercih olarak tekrar Solhan'ı yazarım, tercihim asla değişmez. Solhan’a teşekkür ediyorum. Beni ben yapan, beni bu güne getiren kişiliğimde çok büyük katkısı olan bir yer.”

Milli Eğitim Bakanlığı Mali Müfettiş Emine Duman ile aynı dönemde Solhan’da öğretmenlik yapan Güzin Yılmaz da “Ben burada büyüdüm. Gerçekten çocuk geldik buraya, büyüyerek gittik. Ve bugün günün başından şu ana kadar yaşadığım duygular gerçekten anlatılamaz. Hani derler ya bana mutluluğun resmini çizebilir misin diye? İşte bu mutluluğun resmi, gerçek bir mutluluk bu, yani gerçekten anlatılabilecek kelimelere dökülecek gibi değil. Ben kesinlikle böyle bir karşılama beklemiyordum. Yani mükemmelsiniz, harikasınız. Bunu bize yaşatmayabilirdiniz de, burada olmayabilirdiniz de.Ama gerçekten bir gönül birliği yaptığınız için hepinize çok çok teşekkür ediyorum. İyi ki burada başlamışız öğretmenliğe, iyi ki buraya gelmişiz, iyi ki burada bu güzel anları yaşamışız hep birlikte.” (Nihat Kanat-İLKHA)
 

Solhan haberler
İNEĞE ÇARPAN ARAÇ KULLANILAMAZ HALE GELDİ

Muş-Bingöl kara yolunda seyir halinde olan araç, Yeşilova mevkiinde ineğe çarparak maddi hasarlı kazaya sebep oldu.

SOLHAN'DA MEVLİD İ NEBİ PROGRAMI YAPILDI

Mevlid-i Nebi etkinlikleri kapsamında Solhan İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen “Peygamberimiz ve Aile” konulu konferansa konuşmacı olarak Karaman İl Müftü Yardımcısı Sırrı Fuat Ateş katıldı.

Murat Köprüsü dualarla açıldı

Yapımı devan eden Aşağı Kalehan Barajı’nın kasım ayında su tutacak olması nedeniyle su altında kalacak eski köprü yerine başka bir noktada yeni köprü yapıldı.

3 bin 600 yıllık yerleşim yeri ortaya çıkarıldı

Murat köyünde yapımı süren Kalehan 2 Barajı nedeniyle sular altında kalacak alanda yürütülen kurtarma kazısında Urartu dönemine ait 3 bin 600 yıllık yerleşim yeri ortaya çıkarılıyor.

PKK saldırısında hayatını kaybedenler için mevlid okutuldu

Diyarbakır Kulp kırsalında PKK'nin bombalı saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlar için mevlid okutuldu.

Traktörden düşen vatandaş ağır yaralı

Seyir halindeki traktörden düşen bir kişi ağır yaralandı.

Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Anket
Solhan Medya
GÜNDEM
Gazeteler
Trafik Kazaları
RESMİ KURUMLAR
E-Devlet
M.E.B.
Solhan Kaymakamlık
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Zekeriya Yapıcıoğlu
BİNGÖL
KARLIOVA
SOLHAN
GENÇ
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Kodcenter WG AB.