Önceki Sonraki
UMRE ÖDÜLLÜ “SİYER SINAVI” BAŞVURULARI BAŞLADI
 İNEĞE ÇARPAN ARAÇ KULLANILAMAZ HALE GELDİ
Ticari taksi içerisinde toz esrar ele geçirildi
40 bin TL değerinde kaçak cep telefonu ele geçirildi
Tütün mamullerinde düz ve standart paket uygulaması başladı

Bilen,“Erdoğan’ın Ülke Kalkınması İçin Yaptıkları İnkâr Edilemez”

Cumhurbaşkanı sürecine girildiği bir dönemde Solhan’ın ileri geleni ve eski siyasetçilerinden Hasan bilen, İdam edilen eski Başbakanlardan Adnan Menderes döneminden bu yana yaşadıklarını Solhan Haber Gazetesine anlattı.
ETİKETLER :
Bu haber 2014-07-27 00:48:18 eklenmiş ve 808 kez görüntülenmiştir.

Cumhurbaşkanı seçimiyle ilgili konuşan Bilen, “Recep Tayyip Erdoğan’ın ülke kalkınması için yaptıkları inkâr edilemez. Bu bakımdan Recep Tayyip Erdoğan’ın bu iyiliğine, bu fedakârlığına karşı ona oy vermesek kime vereceğiz.”dedi.

İdam edilen eski Başbakanlardan Adnan Menderes döneminden bu yana yaşadıklarını anlatan Bilen, “1950 yılında Adnan Menderes tarafından Demokratik Parti kuruldu. Demokratik Parti’nin Solhan’daki kurucu üyesiydim. Demokrat Parti ile 10 yıl çalıştım. Askeri İhtilal’a kadar devam ettik. O zaman yollar yoktu, o tarihte vatandaşlar yaya olarak Erzurum’a gidiş gelişleri 15 – 20 gün sürerdi. Sığır hayvanları götürüyorlardı. Koyun keçilerini de yaya olarak Elazığ’a götürüyorlardı. Yol olmayınca da vatandaş perişan oluyordu. Yollarda taşıyıcı at ve merkepti. İhtilala kadar bu parti ile devam ettik. Rahmetli menderes zamanında yollara başladılar, ancak kendi gücü nispetinde bir çalışma yaptılar. ihtilaldan sonra Adalet Partisi kuruldu. 19 yıl Adalet Partisi İlçe Başkanlığını yaptım. Onlar da hükümet olarak kendi nispetinde çalışmalar yaptılar. Yollarda Taşıyıcı olarak öküz arabaları vardı.”dedi.

Ak Partinin kurulduğu döneme değinen Bilen şunları kaydetti: “Ak Parti zamanında partinin ilk milletvekili seçimi zamanında bizim bakan Cevdet Yılmaz’la beraber 9 gün Karlıova’ya gittik. Köyleri ziyaret ettik. Ak Parti milletvekilleri ile ilçe ve köylerde çalıştık. Allah Karlıovalılardan razı olsun, teşekkür ediyorum. Onlar fevkalade bizlere destek çıktılar. Birinci milletvekili seçiminde Karlıova’dan yaklaşık 6 bin oy aldık. Karlıovalıların gösterdiği alakadan dolayı minnettarız tabii ki şimdide minnettarız. Hem akrabalarımız var, hem de orada dostlarımız var. Recep Tayyip Erdoğan başbakan olmadan önce ne yol vardı, nede köylerde insan vardı. Şuan her yerde çalışma var. Duble yollar yapıldı. Otobanlar yapıldı. Hava alanları yapıldı. Okul ve Hastaneler yapıldı. Bir çok köye asfalt yol yapıldı. Köylere içme suyu ve kanalizasyon yapıldı. Köylerimizde huzur var. Recep Tayip Erdoğan’ın ülke kalkınması için yaptıkları inkar edilemez. Bu bakımdan Recep Tayyip Erdoğan’ın bu iyiliğine, bu fedakârlığına karşı ona oy vermesek, kime oy vereceğiz. Elbette ki tüm akrabalarım ve tüm dostlarımla beraber Recep Tayyip Erdoğan’a oylarımızı vereceğiz. Ona destek çıkacağız, ben yaklaşık 80 yaşındayım ömrüm siyasettin içinde geçti ve siyasetteki tecrübelerime göre ve tahminlerimize göre cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP ve MHP’nin çatı adayı olarak gösterdiği aday %25, en çok %33 oy alacağını tahmin ediyorum. Cumhurbaşkanı adayı olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise %55 - %61 arası oy alacağını tahmin ediyorum. 10 Ağustosta ilk kez halk tarafından Cumhurbaşkanı seçiminde birinci seçimi kazanarak cumhuru reis olarak göreceğiz ve reis cumhur olarak görmeyi arzuluyoruz. Allah’u Teala başbakanın işini rast getirsin. Ak Parti kurulduktan sonra mevcut olan partimden istifa ederek Ak Partiye destek verdik ve vereceğiz. Kendim, akrabalarım ve dostlarım Recep Tayyip Erdoğan‘dan hariç hiç kimseye destek vermeyeceğiz. Erdoğan’ın çıkmasını kesin gözüyle bakıyorum. Hayırlı uğurlu olsun.”dedi.

Solhan haberler
İNEĞE ÇARPAN ARAÇ KULLANILAMAZ HALE GELDİ

Muş-Bingöl kara yolunda seyir halinde olan araç, Yeşilova mevkiinde ineğe çarparak maddi hasarlı kazaya sebep oldu.

SOLHAN'DA MEVLİD İ NEBİ PROGRAMI YAPILDI

Mevlid-i Nebi etkinlikleri kapsamında Solhan İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen “Peygamberimiz ve Aile” konulu konferansa konuşmacı olarak Karaman İl Müftü Yardımcısı Sırrı Fuat Ateş katıldı.

Murat Köprüsü dualarla açıldı

Yapımı devan eden Aşağı Kalehan Barajı’nın kasım ayında su tutacak olması nedeniyle su altında kalacak eski köprü yerine başka bir noktada yeni köprü yapıldı.

3 bin 600 yıllık yerleşim yeri ortaya çıkarıldı

Murat köyünde yapımı süren Kalehan 2 Barajı nedeniyle sular altında kalacak alanda yürütülen kurtarma kazısında Urartu dönemine ait 3 bin 600 yıllık yerleşim yeri ortaya çıkarılıyor.

PKK saldırısında hayatını kaybedenler için mevlid okutuldu

Diyarbakır Kulp kırsalında PKK'nin bombalı saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlar için mevlid okutuldu.

Traktörden düşen vatandaş ağır yaralı

Seyir halindeki traktörden düşen bir kişi ağır yaralandı.

Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Anket
Solhan Medya
GÜNDEM
Gazeteler
Trafik Kazaları
RESMİ KURUMLAR
E-Devlet
M.E.B.
Solhan Kaymakamlık
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Zekeriya Yapıcıoğlu
BİNGÖL
KARLIOVA
SOLHAN
GENÇ
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Kodcenter WG AB.