Önceki Sonraki
SOLHAN’DA İŞKUR KURALARI BELLİ OLDU
Üç Kuşaktır Yaptıkları Meslek Birincilik Getirdi
UMKE mahsur kalan hastaları kurtardı
Çatıdan düşen karın altında kalan çocuğun üzerinden, kepçe geçti
Eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verildi

'Vakit mazlum ve mağdur halkımıza yardım vaktidir'

Solhan da faaliyet yürüten Çağrı-Der, Umut Kervanı Yardım Platformu'nun, başlatmış olduğu 'Vakit mazlum ve mağdur halkımıza yardım vaktidir' kampanyası çerçevesinde çatışma mağduru halka yardım çağrısında bulundu.
ETİKETLER :
Bu haber 2016-03-09 10:12:12 eklenmiş ve 875 kez görüntülenmiştir.

Umut Kervanı Yardım Platformu, sokağa çıkma yasakları, çatışmalar ve göç nedeniyle mağdur olan bölge halkı için “Vakit, mazlum ve mağdur halkımıza yardım vaktidir” sloganıyla yardım kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında yardım çağrısında bulunan platform üyesi Solhan Çağrı-Der, tüm hayırseverlerin mağdur halka destek vermesi çağrısında bulundu.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Solhan Çağrı-Der Başkanı Muhsin Barış, sokağa çıkma yasakları, çatışmalar ve göç nedeniyle mağdur olan bölge halkı için platformumuzun başlatmış olduğu “Vakit, mazlum ve mağdur halkımıza yardım vaktidir” kampanyasına biz de ilçemizde bu hayırlı hizmete aracı olmak istiyoruz." dedi.

Barış, “Bu konuda derneğimize gelecek yardımları toplayıp Umut Kervanı Yardım Platformu'na üye derneklerden olan Batman Umut- Der' e ulaştıracağız. Oradan da çatışmaların devam ettiği veyahut çatışmaların bittiği, göç etmek zorunda bırakılan mazlum ve mağdur halka ihtiyacın hâsıl olduğu Cizre, Silopi, Nusaybin, İdil, Dargeçit ve Midyat ilçesinde bulunan irtibat noktalarına gönderilecek. Özellikle Platformun belirlediği bazı ihtiyaçlar var. Biz o ihtiyaçlardan elbise ve battaniye ihtiyacı için çalışma başlatmış bulunmaktayız.” diye konuştu.

“Mağduriyetler bitene kadar kampanya sürecek”


Yardım kampanyasının mağduriyetler bitene kadar devam edeceğini vurgulayan Barış, “Yapmış olduğumuz çağrının karşılık bulmasını umut ediyoruz. Bu çağrının karşılığı şu an bir fiil yardım malzemelerin bize ulaşması ve sosyal medyada bu çağrının Türkiye gündeminde, özelde ilçemizde bir müddet kalmayı başarmasıyla devam etmektedir. Bu konuda duyarlılık gösteren herkese teşekkür ederiz. Bu çağrımızla istedik ki, bölgede mağdur duruma düşmüş her noktaya yardım ulaştıralım. Şu an sadece yerel ve belirli bir bölgeye yapılan yardımlar takdir edilecek faaliyetlerdir. Ancak bölge halkını tümü ile ele almamız gerekli olduğundan bölgenin tümüne yönelik yardım çağrımız olmuştur. Bunun için kapsamlı ve büyük bir organizasyona ihtiyaç vardır. Platforma bir üye dernek olarak, bu konuda hazır olduğumuzu belirtiyoruz. Çatışma ortamından göç edenlere ve çatışma bölgesinde kalan mazlum ve mağdur halkımıza elimizden geldiği kadar yardım etmek insani ve İslami yükümlülüğümüzdür.” şeklinde konuştu. (İLKHA)

Bölgemizden haberler
Karlıova'da kar yağışı etkili oldu

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde, sabah saatlerinde başlayan kar yağışı ilçe merkezini beyaza bürüdü

DİKKAT KAR KAPIDA

Yedisu ile Karlıova ilçesine bağlı köylerin yüksek yerlerine gece saatlerinde kar yağışı başladı.

Toplu arı ölümleri arıcıları korkuyor

Türkiye'nin bazı şehirlerinde ve Bingöl'de ani yaşanan 'toplu arı ölümleri' arıcıları endişelendirdi.

“HÜKÜMET, TOPLUMU FELAKETE GÖTÜREN KUMARI YASAKLAMALI”

Milli piyango ve benzeri kumar oyunlarının, şans oyunları adı altında devlet eliyle halka dayatılması, toplumu manevi buhranlara sürüklüyor. Toplumsal, ailevi ve psikolojik olarak sorunlara neden olan şans oyunları ve kumar konusunda uyarılarda bulunan İttihad'ul Ulema Başkanı Molla Enver Kılıçaslan, Milli Piyango'nun kumarın bir türü olduğunu ve bunun da kesinlikle haram olduğunu belirtti.

PKK'ye yönelik operasyonda 16 kişi yakalandı

Bingöl başta olmak üzere Diyarbakır, Ağrı, Tekirdağ ve Bitlis'te PKK'ya yönelik yapılan operasyonlarda 16 kişinin yakalandığı bildirildi.

“Ümmetin yetimiydiniz ümidi oldunuz”

Peygamber Sevdalıları Platformu, her yıl olduğu gibi bu yıl da yüzbinlerce peygamber aşığını Diyarbakır'daki görkemli Kutlu Doğum etkinliğinde buluşturdu.

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Anket
ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNE NE DİYORSUNUZ ?
EVET
HAYIR
Solhan Medya
GÜNDEM
Gazeteler
Trafik Kazaları
RESMİ KURUMLAR
E-Devlet
M.E.B.
Solhan Kaymakamlık
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Zekeriya Yapıcıoğlu
BİNGÖL
KARLIOVA
SOLHAN
GENÇ
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
© Copyright 2013 Her Hakkı Saklıdır. Tüm hakları saklıdır.