Önceki Sonraki
YER VE KONU AYNI
Vali Mantı, Bingöl'e veda etti
Mücahit Çelik, güven tazeledi
Solhanspor Palanöken'i 3-0 mağlup etti
İl Özel İdaresi alanı, Yeşil alan ve otopark olacak

PKK'ye yönelik operasyonda 16 kişi yakalandı

Bingöl başta olmak üzere Diyarbakır, Ağrı, Tekirdağ ve Bitlis'te PKK'ya yönelik yapılan operasyonlarda 16 kişinin yakalandığı bildirildi.
ETİKETLER :
Bu haber 2016-04-27 17:03:55 eklenmiş ve 895 kez görüntülenmiştir.

Konu hakkında Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamaya göre; PKK'nın üst yapılanması KCK/TY ve KJA ile gençlik yapılanması içerisinde Bingöl'de faaliyet gösteren, vatandaşın huzur ve güveni bozmaya çalışan şahısların faaliyetlerinin önlenmesi, suç ve suç unsurlarının ele geçirilmesine yönelik Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldığı ifade edildi.

5 ilde PKK operasyonları gerçekleştirildi

PKK örgütü üst yönetiminin organizesinde Bingöl'de faaliyet yürüten Eğitim-Sen ve Kürdi-Der bürolarında özerklik, özyönetim ve PKK'nın kuruluş ve tarihi içerikli eğitimler düzenlendiği, eğitimlere Eğitim-Sen üyesi öğretmenlerin, memurların ve üniversite öğrencilerinin katıldığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bingöl'de faaliyet gösteren BÜÖ-Der, Kürdi-Der ve Rençber Aziz Kültür Merkezi Derneği bürolarının örgütsel faaliyetlerde kullanıldığı, özellikle üniversite öğrencilerinin de aralarında bulunduğu gençlik yapılanmasında faaliyet gösteren şahısların, terör örgütüne müzahir yayın yapan siteler tarafından yapılan eylem çağrıları üzerine basın açıklaması ve yürüyüş yapmak suretiyle protesto eylemleri organize ettiklerinin tespit edilmesi üzerine Bingöl, Diyarbakır, Ağrı, Tekirdağ ve Bitlis'te eş zamanlı yapılan operasyonlarda aralarında 4 öğretmen, 2 memur ve 6 öğrencinin de bulunduğu 16 şahıs gözaltına alınmıştır. Ev, dernek, sendikalardaki aramalarında çok sayıda örgütsel içerikli doküman, kitap, dergi, cep telefonu, laptop, flaş bellek ve hafıza kartı ele geçirilmiştir.”

Açıklamada ayrıca gözaltına alınan şahısların yapılacak işlemlerin ardından savcılığa sevk edileceği belirtildi. (İLKHA)

Bölgemizden haberler
DİKKAT KAR KAPIDA

Yedisu ile Karlıova ilçesine bağlı köylerin yüksek yerlerine gece saatlerinde kar yağışı başladı.

Toplu arı ölümleri arıcıları korkuyor

Türkiye'nin bazı şehirlerinde ve Bingöl'de ani yaşanan 'toplu arı ölümleri' arıcıları endişelendirdi.

“HÜKÜMET, TOPLUMU FELAKETE GÖTÜREN KUMARI YASAKLAMALI”

Milli piyango ve benzeri kumar oyunlarının, şans oyunları adı altında devlet eliyle halka dayatılması, toplumu manevi buhranlara sürüklüyor. Toplumsal, ailevi ve psikolojik olarak sorunlara neden olan şans oyunları ve kumar konusunda uyarılarda bulunan İttihad'ul Ulema Başkanı Molla Enver Kılıçaslan, Milli Piyango'nun kumarın bir türü olduğunu ve bunun da kesinlikle haram olduğunu belirtti.

PKK'ye yönelik operasyonda 16 kişi yakalandı

Bingöl başta olmak üzere Diyarbakır, Ağrı, Tekirdağ ve Bitlis'te PKK'ya yönelik yapılan operasyonlarda 16 kişinin yakalandığı bildirildi.

“Ümmetin yetimiydiniz ümidi oldunuz”

Peygamber Sevdalıları Platformu, her yıl olduğu gibi bu yıl da yüzbinlerce peygamber aşığını Diyarbakır'daki görkemli Kutlu Doğum etkinliğinde buluşturdu.

'Vakit mazlum ve mağdur halkımıza yardım vaktidir'

Solhan da faaliyet yürüten Çağrı-Der, Umut Kervanı Yardım Platformu'nun, başlatmış olduğu 'Vakit mazlum ve mağdur halkımıza yardım vaktidir' kampanyası çerçevesinde çatışma mağduru halka yardım çağrısında bulundu.

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Anket
ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNE NE DİYORSUNUZ ?
EVET
HAYIR
Solhan Medya
GÜNDEM
Gazeteler
Trafik Kazaları
RESMİ KURUMLAR
E-Devlet
M.E.B.
Solhan Kaymakamlık
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Zekeriya Yapıcıoğlu
BİNGÖL
KARLIOVA
SOLHAN
GENÇ
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
© Copyright 2013 Her Hakkı Saklıdır. Tüm hakları saklıdır.