Önceki Sonraki
UMRE ÖDÜLLÜ “SİYER SINAVI” BAŞVURULARI BAŞLADI
 İNEĞE ÇARPAN ARAÇ KULLANILAMAZ HALE GELDİ
Ticari taksi içerisinde toz esrar ele geçirildi
40 bin TL değerinde kaçak cep telefonu ele geçirildi
Tütün mamullerinde düz ve standart paket uygulaması başladı

Solhan'a Değer Katacan Proje, Hizmete Açılıyor

Belediye tarafından yapılan Açık Hava Spor Kompleksinin ilçeye değer kattığını aktaran Başkan Yıldız, komplekse Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ismini verdiklerini ve açılışa da Cumhurbaşkanını davet edeceklerini söyledi.
ETİKETLER : SOLHANHABER SOLHANMEDYA SOLHANSONDAKİKA BİNGÖLHABERLERİ
Bu haber 2016-10-04 14:31:36 eklenmiş ve 1622 kez görüntülenmiştir.

Açık Hava Spor Kompleksi'nin son aşamaya geldiğini belirten Başkan Yıldız, Toplam 36 bin metrekare alanda olan spor kompleksi hakkında bilgi verdi. Başkan Yıldız, 8 bin metrekarenin futbol sahası ve tribün yerleşkesinin olduğunu geri kalan 28 bin metrekare alanın ise açık hava spor kompleksi olarak projelendirildiğini ifade etti.
Bu alanın sadece spor kompleksi olarak değil aynı zamanda bir mesire alanı olduğunu belirten Başkan Yıldız, büyük bir yerleşkesi olan kompleksin iki tarafında çocuk oyun gurupları ile fitness aletleri ile kum havuzları bulunduğunu belirtirken yürüyüş parkurları, bisiklet yolu ve koşu pistinin olduğunu belirtti.
Kompleks içinde 15 adet kamelya, 16 adet pergola ve 50 adet de oturma bankı bulunduğunu belirten Başkan Yıldız,”Alanda çeşmeler yapıldı. Çöp kovaları yerleştirildi. lavabolar ve bay-bayan mescitleri de yapılarak kompleks alanına gelen vatandaşların ihtiyaçlarına da cevap vermeye çalıştık. Ayrıca alanda, tenis kortu, açık hava voleybol ve basketbol sahaları ve süs havuzlarının da olduğunu belirtmek isterim. Buraya gelen vatandaşlara hizmet vermesi için bir büfe açılacaktır. ”dedi.
Alanın yeşillendirilmesi için çim ekildiğini ve 730 adet çeşitli türlerden fidanların dikildiğini ve 600 adet ise süs bitkisi çalının dikildiğini belirten Yıldız, futbol sahası trübünün yanlarına bitkiler ile ‘Solhan Belediyesi’ yazacaklarını ve peyzaj çalışması tamamlandığında büyük bir alanda muazzam bir görsel ile Solhan’a renk katılacağını belirtti.
Bu çalışmalar kapsamında yaklaşık 100 adet aydınlatmanın da yapıldığını ve bu alanın geceleri daha bir güzel görüneceğini söyleyen Yıldız, “Alana üç taraftan giriş olacaktır. Halkımızın kompleksi rahat bir şekilde kullanabilmesi için her şey düşünülmüştür.”
Çalışmalar kapsamında kompleks içinde sondaj vurularak su çıkarıldığını belirten Yıldız, suyun dinamo olmadan yüzeye çıktığını ve 72 metre derinlikte çıkan su tadının da çok güzel olduğunu belirtirken suyun tahlile gönderileceğini ve temiz çıkması durumunda içme suyu olarak da kullanılacağını aktardı.


Dev Projenin Açılışı Ekim Ayının Sonunda


Dev projenin halkın hizmetine kısa süre sonra açılacağını belirten Yıldız, komplekse Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ismini verdiklerini ve açılışa da Cumhurbaşkanını davet edeceklerini söyledi.

Başkan Yıldız, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ismini bu dev projemize verdik. Açılışını ayın sonunda düşünüyoruz. Açılış için Sayın Cumhurbaşkanımıza da gidip davet edeceğiz. Programları uygun olursa Solhan Halkı ile birlikte bu açılışta olmak isteyeceğine inanıyorum. Bakanlarımızı, milletvekilleri, Bingöl ve Muş il ve ilçe belediye başkanlarımız olmak üzere eski vekillerimiz ile eski başkanlarımızı da davet ederek bu projeye uygun bir açılış yapmayı planlıyoruz. Alt yapı ve üst yapı çalışmalar yanında sosyal ve kültürel alanda hizmetlere de yoğunluk verdik. Daha güzel hizmetlere layık olan halkımıza hizmetlerimiz devam edecektir. Bu projemiz ilçemize hayırlı olsun.”dedi.

 

 

 

 

Solhan haberler
İNEĞE ÇARPAN ARAÇ KULLANILAMAZ HALE GELDİ

Muş-Bingöl kara yolunda seyir halinde olan araç, Yeşilova mevkiinde ineğe çarparak maddi hasarlı kazaya sebep oldu.

SOLHAN'DA MEVLİD İ NEBİ PROGRAMI YAPILDI

Mevlid-i Nebi etkinlikleri kapsamında Solhan İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen “Peygamberimiz ve Aile” konulu konferansa konuşmacı olarak Karaman İl Müftü Yardımcısı Sırrı Fuat Ateş katıldı.

Murat Köprüsü dualarla açıldı

Yapımı devan eden Aşağı Kalehan Barajı’nın kasım ayında su tutacak olması nedeniyle su altında kalacak eski köprü yerine başka bir noktada yeni köprü yapıldı.

3 bin 600 yıllık yerleşim yeri ortaya çıkarıldı

Murat köyünde yapımı süren Kalehan 2 Barajı nedeniyle sular altında kalacak alanda yürütülen kurtarma kazısında Urartu dönemine ait 3 bin 600 yıllık yerleşim yeri ortaya çıkarılıyor.

PKK saldırısında hayatını kaybedenler için mevlid okutuldu

Diyarbakır Kulp kırsalında PKK'nin bombalı saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlar için mevlid okutuldu.

Traktörden düşen vatandaş ağır yaralı

Seyir halindeki traktörden düşen bir kişi ağır yaralandı.

Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Anket
Solhan Medya
GÜNDEM
Gazeteler
Trafik Kazaları
RESMİ KURUMLAR
E-Devlet
M.E.B.
Solhan Kaymakamlık
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Zekeriya Yapıcıoğlu
BİNGÖL
KARLIOVA
SOLHAN
GENÇ
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Kodcenter WG AB.