Önceki Sonraki
Dev yılan görenleri hayrete düşürdü
Solhan Kaymakamlığı
Asmakaya köyü imamı kaza geçirdi
Solhan’a yeni hakim ve savcılar atandı
Urartu dönemine ait binlerce eser bulundu

YUSUFİLERE MEKTUP


Bu makale 2017-02-22 14:41:04 eklenmiş ve 1035 kez görüntülenmiştir.

AYHAN ERKMEN
aerkmen@solhanmedya.com

YUSUFİLERE MEKTUP
Allahın selamı, rahmeti, bereketi, inayeti, mağfireti, sekineti siz değerli Yusufi abilerin üzerine olsun. Bu mektubu uzun bir zamandan beri yazmak istiyordum. Kısmet bugüneymiş.
Sizler bizim azizlerimiz, ileri atılanlarımız, önden gidenlerimiz, en güzel yıllarını Yeter ki Kuran susmasın diye dört duvar arasında geçirme zorunda bırakılan, şehidlerle aynı kokuyu, aynı tadı veren meyvelerimizsiniz. Birebir hiçbirinizle tanışma, konuşma fırsatım olmadı. Hem yaş itibarı ile hemde mekan itibarı ile.
Özellikle son demlerimizde bu davayla buluşmuş davaya kattığınız büyük özveriyi, fedakarlığı ve metanetinizi yeni yeni farkettik desek yeridir herhalde.
Size karşı derin bir muhabbet, saygım ve sevgim vardır.
Çünkü Sizler istenildiği ve gayret edildiği taktirde Asrı Saadetin bu asırda da yaşanabileceğini pratiğinizle ,eylem ve amellerinizle ortaya koymuş numunelersiniz. Zalimlere boyun eğmeyen, kendini davaya feda eden ve işkencenin birçok türüne maruz kalmış yiğitlersiniz. Ben ise hazıra konan, beleşçi ve sizin emanet olarak bıraktığınız davanın üzerine yatanlardanım. Zorlukta verdiğiniz o imtihanı rahatlıkta vermeye zorlanan, deyim yerindeyse 'Sizin gece döndüğünüz yollardan, gündüz gitmeye korkan' birisiyim.
Şeytan ve avanelerinin sizlere fısıldadığı fısıltıyı, fitne ve fesadı kulak ardı eden, kardeşleri için fenafil olmuş ihvanlarsınız aynı zamanda. Sizler zindanı yani diriler kabrini medreseye, gülşene çeviren civanlarsınız. Soğuk zindanları iman nuruyla, hikmetle ısıtanlarsınız.
Sizler dört duvar arasında ve ruhlarınız özgür.
Ben ise açık alanda ve ruhum dünyevileşme hırsına tutsak. Mütevazı hayatınız bir yana modernizmle boğuşan, hayırda değilde, eşyada ve mal biriktirmede yarışır hale gelen bir neslin içindeyim. Hasılı kelam imtihan son nefese kadar bir şekilde devam ediyor.
Şu ayeti okuduğumda sizler aklıma geliyorsunuz. 'Müminlerin hepsinin savaşa gitmeleri iyi olmaz. Onlardan bir topluluğunda, bir grubun dinde iyice bilgi edinip, topluluklar savaştan geri dönüp yanlarına gelince, Allahın yasaklarından sakınmaları için onları uyarmaları gerekmez mi? Gerek ki sakınırlar'(Tevbe suresi 122). Bizler dünyada şeytan ve avaneleri ile savaş halindeyiz. Onlarla farklı zaman ve zeminlerde savaş yürütüyoruz. Sizler ise dinde tefekkuh edip hikmet gözü ile bakıyorsunuz. Şeytan ve ordusuna karşı savaşırken veya savaştan dönerken bizleri uyarın. Nerede ve ne zaman yanlış yaptığımızı ve sakınmamız gerektiğini bizlere hatırlatın. Belki Yüce Rabbimizin dilemesi ile zindandan çıkıp aramıza karıştığınızda sizleri alim, Profesör, akademisyen, yönetici olarak görmek en büyük temennimdir. Sizler emin ve hafız olarak orta yere çıkacaksınız. İnşAllah.
Yine bir ayetle sizi ve kendimizi teskin ederek mektubumu sonlandırıyorum.
'De ki;Bizim başımıza ancak Allahın bizim için yazdığı şeyler gelir. O bizim yardımcımızdır. Öyleyse müminler yanlız Allaha güvensinler .' (Tevbe suresi 51)

Diğer yazıları...
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Anket
Solhan Medya
GÜNDEM
Gazeteler
Trafik Kazaları
RESMİ KURUMLAR
E-Devlet
M.E.B.
Solhan Kaymakamlık
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Zekeriya Yapıcıoğlu
BİNGÖL
KARLIOVA
SOLHAN
GENÇ
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Kodcenter WG AB.